امروز : پنج شنبه, 08 خرداد 1399

فرماندار شهرستان میامی بزودی تغییر خواهد کرد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی میامی جوان، محمدرضا خباز استاندار سمنان در گفتگو با خبرنگار مرآت در پاسخ به سوال عملکرد مدیران استان را چطور ارزیابی می کنید، گفت: همانطور که یکبار دیگر هم عرض کردم زمانی که آمدم در آستانه انتخابات مهمی بودیم و پس از آن هم قرار بود سفر ریاست محترم جمهوری به استان انجام شود لذا در آن مقطع جابجایی مدیران منطقی نبود. اما پس از پشت سر گذاشتن این برنامه ها نقل و انتقال مدیران را هم در داخل استانداری و هم در سطح مدیران کل آغاز کردیم. دو نفر از فرمانداران نیز در هفته های اخیر تغییر یافتند و یک نفر دیگر هم بزودی تغییر خواهد کرد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که این تغییر در کدام شهرستان خواهد بود، افزود:فرماندار شهرستان میامی بزودی تغییر خواهد کرد. علت تغییر فرمانداران این است که ماموریت تمام آنها به جز دو نفر به پایان رسیده است.

خباز تصریح کرد: در خصوص تغییر فرمانداران به آقای همتیان که معاون اداری استانداری هستند گفتم تمدید ماموریت فرمانداران حتما با نظر من انجام شود.

استاندار سمنان با بیان اینکه  ماموریت ها یکساله است، یادآورشد: حتی استاندار هم ماموریت یکساله دارد مگر آنکه تمدید شود. لذا اگر دولت به من گفت آقای خباز، مسئولیت شما تمام شد بفرمایید نباید ناراحت بشوم.

به گفته وی؛ فرماندار شهرستان میامی  از نیروهای جهاد کشاورزی بودند که بعد از 33 سال خدمت باید بازنشسته شوند.

وزيران اعزامي دولت تدبير و اميد به شهرستان هاي استان سمنان مشخص شدند

سمنان- ايرنا- رئيس شوراي اطلاع رساني استان سمنان با اشاره به سفر روز سه شنبه رئيس جمهوري به اين استان گفت : وزيران اعزامي كاروان تدبير و اميد به شهرستان هاي اين استان مشخص شدند.

ايرج كارخائي روز دوشنبه به ايرنا افزود: وزيران و نمايندگان ويژه رئيس جمهوري به منظور افتتاح طرح هاي مختلف و رسيدگي به مسايل و مشكلات به عنوان مسئول كشوري به شهرستان هاي استان سفر مي كنند. وي خاطرنشان كرد: حسن قاضي زاده هاشمي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي به شهرستان شاهرود سفر مي كند و علي اصغر فاني وزير آموزش و پرورش در شهرستان مهديشهر حضور خواهد يافت.

وي تصريح كرد : حجت الاسلام و المسلمين سيدمحمود علوي وزير اطلاعات فردا به دامغان سفر مي كند و حجت الاسلام علي يونسي دستيار ويژه رئيس جمهوري در امور اقوام و اقليتهاي مذهبي در شهرستان آرادان حضور مي يابد. كارخائي افزود: حجت الاسلام مجيد انصاري معاون امور مجلس رئيس جمهوري فردا در شهرستان سرخه و شهيندخت مولاوردي در شهرستان گرمسار حضور مي يابد.

وي ادامه داد : مسعود سلطاني فر معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي به گرمسار سفر مي كند و سيدابوالفضل رضوي معاون توسعه روستايي و مناطق محروم كشور به شهرستان ميامي مي رود.

رئيس شوراي اطلاع رساني استان سمنان همچنين به برگزاري چند نشست مهم در روز سه شنبه به مناسبت سفر دكتر روحاني رئيس جمهوري به استان سمنان اشاره و اضافه كرد: در دو نشست ديدار رئيس جمهوري با علماء، نخبگان، ايثارگران و برگزيدگان استان در ساعت 16 در سالن هلال احمر و در نشست توسعه سرمايه گذاري استان نيز تعدادي از وزيران مرتبط حضور مي يابند.

وي خاطرنشان كرد: در ديدار رئيس جمهوري با نخبگان ،علما و برگزيدگان استان، عبدالرضا رحماني فضلي وزير كشور، حجت الاسلام سيدمحمدعلي شهيدي معاون رئيس جمهوري و رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران و شهيندخت مولاوردي معاون رئيس جمهوري در امور زنان و خانواده حضور دارند.

وي ادامه داد: در نشست توسعه سرمايه گذاري استان سمنان نيز علاوه رئيس جمهوري، علي ربيعي وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي، محمدرضا نعمت زاده وزير صنعت، معدن و تجارت، حميد چيت چيتان وزير نيرو، سيدحسن قاضي زاده هاشمي وزير بهداشت و درمان، محمود گودرزي وزير ورزش و جوانان، محمد فرهادي وزير علوم و تحقيقات و آموزش عالي، مظفر حسيني رئيس هيات عامل صندوق توسعه ملي و ولي الله سيف رئيس كل بانك مركزي حضور مي يابند.

وي گفت: آئين استقبال از دكتر روحاني رئيس جمهوري ساعت 10 صبح از ميدام امام (ره) تا ميدان سعدي و سخنراني وي در استاديوم تختي سمنان است. برنامه هاي رئيس جمهوري و هيات دولت در بيست و ششمين سفر استاني به استان سمنان، شركت در شوراي اداري، نشست با نخبگان، علما و ايثارگران، نشست با سرمايه گذاران و امضاي نمادين تعدادي تفاهم نامه و مصاحبه مطبوعاتي است.

كاروان تدبير و اميد از 24 دي سال 92 تاكنون به استانهاي خوزستان، هرمزگان، سيستان و بلوچستان، ايلام ، لرستان، چهارمحال و بختياري ، اردبيل، خراسان رضوي، زنجان، گلستان، خراسان جنوبي ، بوشهر، اصفهان، قم، گيلان ، فارس، آذربايجان شرقي، شهرستانهاي استان تهران (شهريار ، ملارد و قدس)، خراسان شمالي، كردستان، شهرستانهاي استان تهران( اسلامشهر ، رباط كريم و بهارستان)، همدان، مازندران، شهرستان ري (جنوب تهران)و يزد سفر داشتند.

اجرای طرح انتقال آب دریای خزر به سمنان در گرو امضای رئیس‌جمهور

خبرگزاری فارس: اجرای طرح انتقال آب دریای خزر به سمنان در گرو امضای رئیس‌جمهور

احمد ربیعی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سمنان اظهار کرد: مطالعات تکمیلی طرح انتقال آب دریای خزر به اتمام رسیده و موافقت اولیه رئیس سازمان محیط زیست نیز در این زمینه اخذ شده است.

وی گفت: به‌رغم برخی شبهه‌افکنی‌ها توسط برخی گروه‌ها و افراد مخالف، اجرای این طرح تنها نیاز به دستور رئیس‌جمهور دارد.

مسئول پیگیری طرح انتقال آب دریای خزر به استان سمنان با اشاره به عزم وزارت نیرو برای اجرای طرح انتقال آب دریای خزر به این استان توسط بخش خصوصی و آمادگی سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای مشارکت در این طرح 6 هزار و 600 میلیارد تومانی گفت: در این طرح که شامل 181 کیلومتر لوله‌گذاری و هشت ایستگاه پمپاژ آب است، قرار شده تا سالانه 200 میلیون مترمکعب آب شیرین‌سازی و منتقل شود.

ربیعی با انتقاد از اظهارنظرهای غیرکارشناسی توسط برخی افراد به خصوص مسئولان مازندران مبنی بر مخاطره‌آمیز بودن این طرح و تحرکات اخیر عده‌ای از افراد در فضای مجازی گفت: این افراد هیچ اطلاعی از جزئیات انتقال آب خزر به استان سمنان ندارند و تمام مطالعات کارشناسان سالم بودن این طرح را تأیید می‌کند.

وی یکی از مخاطرات طرح شده توسط برخی افراد را تخریب جنگل به‌واسطه لوله‌گذاری در مسیر انتقال آب دانست و گفت: لوله‌گذاری در حریم 15 متری لوله نفت موجود در جنگل انجام می‌شود که هیچ درختی در این مسیر وجود ندارد و فقط باید نزدیک به 25 هکتار از این مسیر پاک‌تراشی شود.

مسئول پیگیری طرح انتقال آب دریای خزر به استان سمنان افزود: در ملاقات استاندار سمنان با رئیس سازمان محیط زیست مقرر شده است، پنج برابر این میزان در دیگر مناطق بنا به تشخیص سازمان محیط زیست جنگل‌کاری شود.

ربیعی ورود پساب تأسیسات شیرین‌سازی آب به درون دریا را از دیگر اشکالات طرح شده توسط مخالفان اجرای این طرح بیان و خاطرنشان کرد: تصفیه پساب آب‌شیرین‌کن و تبدیل عناصر آن به مواد اولیه موردنیاز برخی صنایع نیز در این طرح پیش‌بینی‌شده است و قطره‌ای از این پساب به درون دریای خزر سرریز نمی‌شود.

وی هزینه تمام‌شده انتقال هر مترمکعب آب دریای خزر به استان سمنان را نزدیک به 4 هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت تمام‌شده هر مترمکعب آب از دریای خزر به استان در مقایسه با هزینه 11 هزار تومانی انتقال آب از خلیج‌فارس به سیرجان و کرمان بسیار باصرفه‌تر است.

مسئول پیگیری طرح انتقال آب دریای خزر به استان سمنان وجود آب را زیرساخت اصلی توسعه استان در بخش صنعت و معدن و زمینه اشتغال پایدار و جذب مهاجران و افراد جویای کار از دیگر مناطق به خصوص استان‌های شمالی به این استان دانست.

ربیعی گفت: خوشبختانه برای نهایی شدن این طرح وحدت نظری خاص در استان سمنان به وجود آمده و ائمه جمعه و جماعات، مسئولان، نمایندگان منتخب مردم در مجلس دهم و علما و مسئولان هم‌استانی مقیم سایر مناطق پیگیر نهایی شدن طرح انتقال آب دریای خزر به استان سمنان هستند.

وی خواستار نهایی شدن این طرح در سفر قریب‌الوقوع رئیس‌جمهور به استان سمنان شد و گفت: بهترین هدیه رئیس‌جمهور در این سفر به مردم نهایی شدن این طرح مهم و حیاتی است.

به گزارش فارس؛ طرح انتقال آب دریای خزر به استان سمنان سال 89 تصویب و در اردیبهشت‌ماه سال 91 در دوران ریاست جمهوری احمدی‌نژاد آغاز شد؛ اما به خاطر برخی شبهات و انتقادات نسبت به آن، شهریورماه سال 92 به دستور روحانی متوقف و مشروط به انجام مطالعات تکمیلی شد و تاکنون اجرایی نشده است.

به گفته برخی منابع، قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا مجری این طرح، در مدت 16 ماه اجرای طرح حدود 130 میلیارد تومان در منطقه گهرباران استان مازندران هزینه کرده است.

اعزام اکیپ تخصصی خدمات راهیان سلامت به منطقه فرومد

مسئول بهداری سپاه شاهرود از اعزام اکیپ تخصصی خدمات راهیان سلامت بسيج جامعه پزشكي شاهرود به مناطق محروم دهستان فرومد شهرستان میامی خبر داد.

به گزارش ميامي جوان، جواد رضوانی با اشاره به اعزام اکیپ تخصصی خدمات راهیان سلامت به مناطق محروم دهستان فرومد شهرستان میامی اظهار کرد: در لبیک به ندای رهبر فرزانه انقلاب در خدمت رسانی به مناطق محروم و کاستن از درد رنج آنها و در سالی که مزین به نام( اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل) است بسیجیان جامعه پزشکی در اقدامی جهادی دست بکار شدند تا بتوانند در جهت سلامت و بهداشت مناطق محروم تلاشی کنند.

وی افزود: این اکیپ تخصصی راهیان سلامت شامل دندانپزشکی،بینایی سنجی و پزشک عمومی است که کلینیک سیار دندان پزشکی سیار از بسیج جامعه پزشکی کشور هماهنگ شده تا در این برنامه شرکت نماید.

رضوانی افزود: در این برنامه که به مدت 4 روز در منطقه فرومد و روستاهای استربند و فیروزآباد و کلاته سادات و سایر روستاهای این منطقه است در هر شیفت کاری 3 دندان پزشک،دو پزشک عمومی و عوامل داروخانه و تزریقات نیز حضور دارند.

وی خاطر نشان کرد: این برنامه جزو برنامه های ابلاغی بسیج جامعه پزشکی است که با همکاری بهداری سپاه شاهرود و کلینیک تخصصی دندان پزشکی گروه راهیان سلامت بسیج جامعه پزشکی کشور در مناطق محروم اجرا می شود.

مسئول بهداری سپاه ناحیه شاهرود با بیان اینکه در این چهار روز به همه روستائیان این مناطق خدمت رسانی خواهد شد گفت: روز اول در فرومد مستقر هستیم و در روزهای دیگر اکیپ سیار در روستاهای مختلف این منطقه حاضر می شوند و به ویزیت و مداوای رایگان مردم خواهند پرداخت.

وی با ابراز خوشحالی از اینکه در ابتدای سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل جامعه پزشکی سرآغاز کارهای خدمت رسانی به مردم است عنوان کرد: ما افتخار می کنیم که گام اول را برای خدمت رسانی در این سال به مردم برداشته ایم و امیدواریم خداوند توفیق دهد تا در جهت اقدام عملی به فرامین رهبری سربازان شایسته ای برای ولایت و مردم باشیم.

طرح جامع فرهنگی بقاع متبرکه شاخص استان سمنان تدوین می‌شود

شناسهٔ خبر: 3593072 - جمعه ۲۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۶
دامغان - مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: طرح جامع فرهنگی بقاع متبرکه شاخص این استان برای توجه به اقدام و عمل در حوزه تبدیل بقاع متبرکه به قطب‌های فرهنگی جامعه تدوین می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، حجت‌الاسلام‌ عبدالله واحدی ضمن بازدید از حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) دامغان، در جلسه با هیئت‌ امنای این حسینیه اظهار کرد: فرهنگ و اقتصاد دو مقوله مهم و اساسی است که در فعالیت‌های حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) دامغان باید به‌صورت شاخص پیگیری شود.

وی افزود: حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) دامغان از موقعیت ویژه‌ای برخوردار است و باید در راستای نیل به منویات رهبر معظم انقلاب، قطب فرهنگی شهرستان باشد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان ضمن تقدیر از فعالیت‌های فرهنگی و برنامه‌های اجرایی این مکان مذهبی تصریح کرد: باید فعالیت‌های فرهنگی حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) باقوت ادامه یافته و با تدوین برنامه جامع فرهنگی به قطب فرهنگی مدنظر رهبر معظم انقلاب تبدیل شود.

وی در ادامه با اشاره به نام‌گذاری سال ۹۵ از سوی مقام معظم رهبری گفت: باید تلاش شود با تدوین برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت، اقتصاد مقاومتی را عملیاتی کنیم.

واحدی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در موقوفات و بقاع متبرکه استان و اقدامات صورت گرفته در حوزه سرمایه‌گذاری در موقوفات استان سمنان تصریح کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در سال گذشته موقوفات مستعد سرمایه‌گذاری را شناسایی کرده و در همایش سرمایه‌گذاری استان نسبت به معرفی آن‌ها به سرمایه‌گذاران اقدام شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان خاطرنشان کرد: در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به‌عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نام‌گذاری‌ شده نیز تمام توان و ظرفیت خود را به کار خواهیم بست تا هم در حوزه اقتصادی و هم در حوزه فرهنگی اقدامات شاخص و ارزنده‌ای در حوزه موقوفات و بقاع متبرکه انجام شود.

امکان تبلیغات و بازاریابی محصولات و معرفی کسب و کار از طریق کانال تلگرام "تجارت الکترونیک ابن یمین"

كانال تلگرام تجارت الكترونيك ابن يمين


تجارت الکترونیک ابن یمین
این کانال با هدف تبلیغات تجاری و خرید و فروش آسان برای شما هموطن عزیز ایجاد شده است.
شما می توانید برای موارد ذیل از این کانال استفاده نمائید:
1.  خرید و فروش محصولات و نهاده های کشاورزی و دامی،
2.  لوازم منزل،
3.  خودرو، موتور سیکلت، ماشين آلات كشاورزي،
4.  لوازم و اجناس تولیدی،
5.  صنایع دستی،
6.  معرفی شغل و کسب و کار،
7.  خرید و فروش زمینهای مسکونی، زراعی و صنعتی،
8.  معرفی افراد جویای کار
9.  معرفی درخواستهای نیروی کار از سوی صاحبان صنایع و حرفه های مختلف
10.  ...
هدف ما اینست که با یاری خداوند متعال و حمایت شما بزرگواران در معرفی این کانال به دیگران، به بزرگترین شبکه Marketing منطقه شرق کشور تبدیل شویم.
امیدواریم بتوانیم در جهت رونق کسب و کار منطقه و اشتغالزایی به واسطه تجارت الکترونیک و روشهای نوین بازاریابی گامهایی مؤثری با همیاری و همکاری دوستان خود برداریم.
10% از عواید این کسب و کار به بنیاد خیریه ابن یمین فرومد اختصاص خواهد یافت. همچنین امکان و فرصت بازاریابی و کسب درآمد برای سایر عزیزان در این کانال فراهم شده است.
شما می توانید از طریق آدرس ذیل و و یا با کلیک کردن این آیکون در قسمت پایین و سمت راست وب سایت جامع بخش فرومد به این کانال متصل و با پرداخت هزینه کم تبلیغات خود را در مناطق شاهرود، میامی، سمنان، تهران، کرج، سبزوار، گرگان و مشهد به هموطنان اطلاع رسانی فرمایید.


https://telegram.me/tejaratelectronicebneyamin

Written on 13/02/2014, 21:58 by foromadiha
2014-02-13-18-28-49   پیشنهاد شما برای جذاب و دیدنی شدن خیابان اصلی فرومد چیست(منظور خيابان اصلي داخل روستا و بلوار ورودي آن مي باشد)؟ بهترین پیشنهادی که کم هزینه بوده و...
247620
Written on 09/05/1396, 16:24 by foromadiha
اطلاعيه-منتخبين-مردم-در-شوراي-اسلامي-دوره-پنجم-فرومد-در-خصوص-مشكلات-كاهش-فشار-و-يا-قطع-آب-برخي-مناطق-فرومدهموطن عزیز صدای شما رو میشنویم و از وضع بوجود آمده متاسفیم. واقعا بی آبی مشکل بزرگیست که آزار دهنده است. برای رفع ریشه ای مشکل آب فرومد و افزایش کیفیت آب...
Written on 09/05/1396, 16:19 by foromadiha
اسامي-افراد-داوطلب-تصدي-پست-دهياري-روستاي-فرومد      اسامي افرادي که در طرح فراخوان انتخاب دهیار فرومد توسط شوراي منتخب دوره پنجم شرکت نموده و مدارک، درخواست و برنامه های خود را تا مهلت 96.4.31...
Written on 09/05/1396, 16:10 by foromadiha
بيوگرافي-آقاي-محمود-سليميان-استاد-فرومدي-دوتار-نوازي-كشور  قسمتی از بیو گرافی آقای محمود سلیمیان استاد دوتار نوازی کشور؛ -متولد 1334 روستای فرومد (ساکن تهران) -در جوانی شور وشوق موسیقی باعث شد که ایشان به سمت...
Written on 15/04/1396, 15:39 by foromadiha
واکاری-150-هکتاری-منطقه-کلاته‌سادات-میامی-به-اتمام-رسید میامی جوان: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی گفت: واکاری 150 هکتاری منطقه کلاته‌سادات در این شهرستان به اتمام رسید. به گزارش پایگاه...
2439896
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
469
944
3167
2431983
20226
15386
2439896
آی‌پی شما: 34.238.190.122
امروز: پنج شنبه، 08 خرداد 1399 - ساعت: 19:03:58

مفاخر تاریخی

 

ورود به سایت