امروز : پنج شنبه, 08 خرداد 1399

نشست سوم راههاي توسعه و عمران فرومد در محل حسينه فرومديهاي مقيم مركز برگزار گرديد

سومین نشست راههای توسعه و آبادانی فرومد با حضور گرم حدود 50 نفر از هموطنان فهیم فرومدی ساکن تهران و نیز مهمانان گرامی از شهرستان شاهرود در حسینیه فرومدیهای تهران در تاريخ 94/9/5 برگزار شد. این جلسه در حدود 3 ساعت به طول انجامید.

 

مطابق برنامه زمانبندی در ابتداي اين نشست جناب آقاي اكبريان رياست محترم شوراي اسلامي دهستان فرومد، گزارشي از وضعيت حال و مشكلات فعلي فرومد را براي حاضرين مطرح فرمودند.

 

سپس جناب آقاي محمد لطفيان در خصوص نقاط ضعف و قوت فرومد و برگزاري همايش راههاي توسعه و عمران فرومد در سال 95 توضيحات لازم را بيان فرمودند.

 

در مرحله سوم اين نشست، مدعوين محترم حاضر در جلسه به طرح و بيان ديدگاههاي خود پرداختند.

 

توافقات اين جلسه را در قالب اقدامات كوتاه مدت و مسكن و اقدامات بلند مدت كه همراه با عارضه يابي و ريشه يابي علمي مي باشد مي توان تقسيم بندي نمود. اقدامات بلند مدت از طريق برگزاري همايش و راهكارهاي برون رفت از مشكلات قابل انجام و اجرا خواهد بود كه مقدمات آن در حال انجام است.

 

مفاد اين جلسه به شرح ذيل مورد توافق و جمعبندي قرار گرفت:

 

1- كليه اعضاي حاضر در جلسه در خصوص فعال سازی تعاونی بنیاد توسعه و عمران فرومد اتفاق نظر داشتند و مقرر شد اقدامات لازم برای فعال سازی آن جهت انجام فعالیتهای عمرانی و معدنی در اسرع وقت انجام گردد.

 

2- مقرر شد افراد متخصص حاضر در جلسه در حوزه معدن، اطلاعات لازم و درخواستي حاضرين در جلسه را از محلهاي مورد نظر اخذ و جهت تصميمات بعدي به حاضرين اعلام نمايند.

 

3- بطور موازی و مطابق پیشنهاد قبلی حجت الاسلام و المسلمين جناب آقای رحمانی، موارد و مشکلات فرومد و عقب ماندگیها و علل آن برای دفتر مقام معظم رهبری ارسال تا با کار گروههای ایجاد شده از دفتر ایشان مسائل و مشکلات پیگیری گردد.

 

4- همچنین مطابق توافق مقرر شد موضوعات و مشکلات اصلی و اساسي فرومد از سوي مسؤولان دهستان انتخاب و از طریق جناب آقای خباز استاندار جدید سمنان پيگيري گردد.

 

همچنین از کلیه هموطنان فرومدی، فرزندان و فرهیختگان آنها درخواست شد که برای موضوع همایش راههاي توسعه و عمران فرومد، مقالات و پیشنهادات خود را به آدرس ایمیل فرومد و یا دبیرخانه همایش در وب سایت جامع بخش فرومد ارسال نمایند تا بررسی آنها توسط تیمهای تخصصی انجام و مقدمات لازم براي طرح شدن در همايش سال 95 به عمل آيد.

 

جناب آقای لطفیان در خصوص مذاكره با مراکز دانشگاهی و برخی از اساتید دانشگاه، فرمانداری، استانداری و نماینده محترم شهرستان شاهرود و ميامي در خصوص این همایش و محورهاي آن و قول مساعدت ايشان براي همكاري در اين همايش توضيحاتي ارائه فرمودند.

 

نكته جالب توجه آنكه همزمان با برگزاري اين نشست در طبقه مياني حسينيه، جلسه قرائت و تفسير قرآن كريم نيز توسط عده ديگري از هموطنان عزيز و مؤمن فرومدي در طبقه هم كف حسينيه مطابق برنامه هر هفته برگزار گرديد. وب سايت جامع بخش فرومد به نمايندگي از كليه هموطنان عزيز از هيأت امناي حسينيه فرومديهاي تهران براي هماهنگي و برگزاري اين نشست تقدير و تشكر مي نمايد .

اميد است این موج اتحاد و همدلی با برگزاري اينگونه نشست ها و همايش ها با همت دیگر هموطنان در سایر شهرهای کشورمان، برگ زرين ديگري در دفتر آبادانی این مرز پر گهر رقم زند.

 

فرومد ای سرزمین از یاد رفته! اینک فرزندان تو و به عشق و یاد تو به پا خواسته اند تا تو را بسازند و دوباره تو را در یادها زنده نمایند. اکنون حلقه های مفقوده اتحاد و همدلی در حال شکل گرفتن است و فرزندان خاک پاک تو از قلب ایران و از تهران با همت بلندشان تصمیم دارند تا همگي دست به دست هم دهند و ویرانه های تو را آباد سازند.

دعوت به جلسه بررسي راههاي توسعه و عمران فرومد

 

آشنايي با همایش راههای توسعه وعمران فرومد