امروز : پنج شنبه, 08 خرداد 1399

فراخوان ارائه پیشنهاد برای زیبا سازی خیابان اصلی فرومد

 

 پیشنهاد شما برای جذاب و دیدنی شدن خیابان اصلی فرومد چیست(منظور خيابان اصلي داخل روستا و بلوار ورودي آن مي باشد)؟
بهترین پیشنهادی که کم هزینه بوده و قابلیت اجرا نیز داشته باشد, به نام خودتان در پایگاه اینترنتی فرومد ثبت و هدیه ناقابلی هم از طرف مدیر سایت اهدا خواهد شد. منتظر پیشنهادات شما عزیزان هستیم.

 

 

 

 

نام جاده فرومد به شفیع آباد در 26 طرح آماده اعلام به هیأت دولت برای اخذ اعتبار و تکمیل به چشم می خورد

شناسهٔ خبر: 3592837 - پنجشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۲
میامی - فرماندار میامی از پیشنهاد ۲۶ طرح از این شهرستان برای ارائه به هیئت دولت با هماهنگی مسئولان استانی خبر داد و گفت: در این بین پنج پروژه خاص نیز برای ارائه به ریاست جمهور آماده شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد قاضی ظهر پنج شنبه در نشست خبری خود در آستانه سفر ریاست جمهوری و کابینه دولت یازدهم به استان سمنان ضمن یادآوری برگزاری جلسات متعدد در راستای برنامه ریزی لازم برای این سفر، افزود: انجام استقبال پرشور مردمی مورد توجه است و در این زمینه برنامه ریزی مناسبی انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: تمام نگاه ها به استان سمنان است و استقبال از فرزند استان توسط مردم بسیار مورد توجه قرار دارد.

پیشنهاد ۲۶ طرح برای ارائه به هیئت دولت

مقام عالی دولت در شهرستان میامی از پیشنهاد ۲۶ طرح برای ارائه به هیئت دولت با هماهنگی مسئولان استانی خبر داد و گفت: در این بین پنج پروژه خاص برای ارائه به ریاست جمهور آماده شده است.

قاضی خاطرنشان کرد: جاده جیلان -میامی، جاده شریف آباد - پل ابریشم و جاده فرومد - شفیع آباد و همچنین مجتمع آب رسانی کالپوش و بخش مرکزی و اصلاح و شبکه آبرسان بخش مرکزی و کالپوش پنج پروژه خاص مطرح شده است.

وی، مجتمع ورزشی برای شهر میامی و بخش کالپوش و تکمیل زمین چمن و استخر سرپوشیده میامی را نیز از دیگر پیشنهادات ارائه شده به هیئت دولت نام برد و افزود: افتتاح مس عباس آباد میامی با حضور وزیر معین کابینه دولت از برنامه های این سفر خواهد بود.

ارتقاء ناحیه صنعتی میامی به شهرک صنعتی

فرماندار شهرستان میامی از مردم نیز خواست تا نامه ها و درخواست های خود را تحویل فرمانداری داده و یا از طریق سامانه ارتباط مردمی سامد اقدام کنند و افزود: ریاست جمهوری به شهر سمنان و وزرای دولت نیز به مرکز شهرستانها سفر خواهند کرد.

قاضی، احداث مجتمع اداری میامی، پروژه آبیاری تحت فشار، احداث صنعت کنسانتره مس عباس آباد، گازرسانی مخزنی به هشت روستا، پرداخت تسهیلات اشتغال زایی، ساماندهی کمربندی میامی، ارتقاء ناحیه صنعتی میامی به شهرک صنعتی، اختصاص ایستگاه راه آهن به میامی و احداث مجتمع دامداری در خاج از شهر را از جمله طرح های پیشنهادی برای تصویب در سفر هیئت دولت مطرح کرد.

وی با تاکید بر نقش سازنده رسانه ها بر اطلاع رسانی عملکرد دولت تدبیر و امید، تصریح کرد: عملکرد نظام باید به مردم اطلاع رسانی شود.

اسکان ۲۴ هزار مسافر نوروزی در میامی

مقام عالی دولت در میامی همچنین اشاره ای نیز به ایام نوروز و عملکرد مسئولان و مردم شهرستان در راستای میزبانی مسافران داشت و ضمن تقدیر از تلاش ستاد تسهیلات نوروزی، اظهار داشت: بالغ بر ۱۵ میلیون نفر سالانه از محورهای مواصلاتی میامی عبور می کنند و با توجه موقعیت جغرافیایی منطقه، زمینه کار در جذب بیشتر مسافران با برپایی بازارهای مناسب  فراهم شد.

قاضی تصریح کرد: نمایشگاه های نوروزی با هدف رونق اقتصادی، معرفی اماکن گردشگری و کاهش تصادفات در ورودی شهر میامی و سطح شهرستان میامی برپا شد.

وی از اسکان ۲۴ هزار نفر مسافر نوروزی در شهرستان میامی طی نوروز سالجاری خبر داد و گفت: این رقم در سال گذشته ۱۰ هزار نفر بود.

در پایان این نشست از خبرنگار خبرگزاری مهر در شهرستان میامی به عنوان رسانه برتر طی سال ۹۴ تقدیر شد.

هنوز هم مشكل نبود پزشك دائم در دهستان فرومد با بيش از 4000 نفر جمعيت مردم را آزار مي دهد. مسؤولان علوم پزشكي در چه فكري هستند!

با وجود بی مهری ها، ضعف و کاستی های موجود در نبود پزشک دائم در دهستان فرومد با بيش از 4000 جمعيت و گوش ناشنوا و چشم نابینای مسوولان استان و علوم پزشکی شهرستان به این مشکلات که هزاران بار و از طرق مختلف اعلام شده است، خوشبختانه مرکز بهداشتی درمانی شهرستان داورزن در حدود 30 کیلومتری فرومد، با امکانات بستری افتتاح شده است که البته زحمت حدود 60 کیلومتر رفت و آمد به این استان همجوار وجود دارد.

جالب است كه بارها مسؤولان دهستان به علوم پزشكي شهرستان طرح موضوع كرده اند و با توجه به اينكه مشكل اصلي از سوي علوم پزشكي بعد مسافت و دوري فرومد از مركز شهرستان اعلام شده است، پيشنهاد گرديد كه از علوم پزشكي شهرستان سبزوار و داورزن براي رفع مشكل كه فاصله كمي با فرومد دارد، استفاده شود كه متأسفانه تاكنون اقدامي در اين راستا انجام نشده است، بطوريكه در ايام تعطيلات نوروزي كه فقط جمعيت خود فرومد به حدود 6000 الي 7000 هزار نفر مي رسد مردم با نبود پزشك مواجه مي گردند و همه كساني كه از شهر به موطن خود رجعت مي نمايند به شدت از اين وضعيت گله مند و شاكي هستند!

سزاوار نيست منطقه اي با اين همه ثروتهاي معدني خدادادي كه به خارج از كشور صادر مي گردد در مضيقه نبود پزشك باشد. منطقه ای که به گفته مرحوم دکتر علی شریعتی و با استناد به كتب معتبر تاريخي و اشعار ابن يمين فريومدي، در قرن هشتم داراي تشكيلات دارالشفا و پرستار بوده است، اکنون گرفتار این بی تدبیری ها و ندانم کاریها باشد!

لازم به يادآوري براي مسؤولان مربوطه مي باشد كه حتي در زمان قبل از انقلاب نيز پزشك دائم از كشورهاي بنگلادش و هند در اين منطقه حضور دائمي داشتند و شايسته نيست كه با اهداي اين همه شهيد و جانباز و آزاده، پدران و مادران فرومدي در نبود پزشك حسرت بخورند و گاه از نبود آن و دير رسيدن به مركز درماني و بهداشتي در نزديكترين شهر، جان سپارند.

اقدام جالب و قابل تقدير دهياري فرومد در ايام نوروز سال 95

در سال جديد اطلاع رساني هاي عمومي و همگاني با همت و تلاش دهياري فرومد از شكل و ظاهر متفاوتي برخوردار بود. دهياري دهستان فرومد در سال 95 در يك اقدام جالب و قابل تقدير، در نقاط پر تردد و شلوغ دهستان نسبت به نصب بنرهاي بزرگ و مشابه بيلبوردهاي تبليغاتي براي خير مقدم به مسافران و تبريك سال نو و نيز اطلاعيه هاي بهداشتي اقدام نمود و از اين طريق مورد توجه خاص مخاطبان خود و گردشگران قرار گرفت كه شايسته است از تلاش جناب آقاي مرادي دهيار محترم و مجموعه دهياري فرومد براي اين كار فرهنگي زيبا تشكر و قدرداني گردد.

اميدواريم كه از اين پس و با وجود زيرساختهاي ايجاد شده توسطدهياري، شاهد اطلاع رساني هاي مستمر در دهستان از طريق اين تابلوهاي اطلاع رساني باشيم.

ارسال 2000 نهال درخت غیر مثمر از تهران به فرومد با همت همیاران و دوستداران فرومدی

از سال 94-93 سنت حسنه درختکاری و غرس درخت در دهستان فرومد رنگ و بوی دیگری به خود گرفته است بطوریکه در در فروردین سال جاری شاهد برگزاری مراسم باشکوهی در این زمینه با مشارکت خوب هموطنان دلسوز و مهربان بودیم. در سال جاری مراسم زیبای درختکاری و غرس حدود 500 اصله نهال درختان غیر مثمر از نوع اقاقیا، کاج، زبان گنجشک و توت تزئینی با حضور خودجوش مردم فرومد در محوطه امام زاده سلطان سید احمد بودیم.

امسال نیز مقدمات برگزاری این روز باشکوه با همکاری عزیزان هموطن فرومدی در هفته اول فروردین ماه 95 در حال شکل گیری است که متعاقباً در این خصوص اطلاع رسانی لازم انجام خواهد شد. برای زیبا سازی وطن باید همه دست در دست هم تلاش کنیم و با غرص یک اصله نهال در جلو درب منزل و در خیابان ها و کوچه های اصلی روستا به تحقق این امر مهم و خداپسندانه کمک کنیم.

چه زیباست که به یاد عزیزان و گذشتگان خود و به یاد شهیدان این اقدام زیبا را انجام دهیم. انجام این کار به هر بهانه ای زیباست. زوجهای جوان در شروع زندگیشان، همزمان با تولد فرزندانمان و به عشق عزیزترین کسانمان می توانیم نهال درختی بکاریم و به سرسبزی و زنده شدن طبیعت کمک کنیم.

لازم است تا از زحمات بیدریغ آقای مهندس داود قانعی جهت تهیه 2000 نهال درخت برای فرومد تقدیر و تشکر ویژه انجام دهیم، از زحمات آقایان حلاج، محمودی و شکوهی در همین راستا نیز تشکر نمائیم و از زحمات دلسوزانه و مجدانه آقای مهندس عباس خوشی هم برای هماهنگی و ارسال این نهال ها به فرومد قدردانی نمائیم.

شعار همبستگی سال 95 ؛ هر فرومدی، غرس یک نهال درخت

دست در دست هم دهیم به مهر   میهن خویش را کنیم آباد

وضعیت ناتمام جاده فرومد به شفیع آباد کی به سامان خواهد رسید؟ مردم هنوز چشم انتظارند.

وضعیت ناتمام جاده فرومد به شفیع آباد هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد و هنوز شاهد هیچ دستوری از سوی  استاندار محترم سمنان و وزارت راه و شهرسازی در خصوص آسفالته شدن این جاده و خروج منطقه فرومد و ناحیه شمالی خراسان رضوی از بن بست نبوده ایم.

بالاخره این آرزوی دیرین مردم محروم منطقه کی به سر خواهد آمد و شاهد رشد و پیشرفت این منطقه از کشور خواهیم بود؟

از نماینده منتخب شهرستان شاهرود و میامی جناب آقای حسینی درخواست می گردد تا این موضوع را در شروع کار خود در مجلس شورای اسلامی به جد مورد پیگیری قرار دهند.

Written on 13/02/2014, 21:58 by foromadiha
2014-02-13-18-28-49   پیشنهاد شما برای جذاب و دیدنی شدن خیابان اصلی فرومد چیست(منظور خيابان اصلي داخل روستا و بلوار ورودي آن مي باشد)؟ بهترین پیشنهادی که کم هزینه بوده و...
247620
Written on 09/05/1396, 16:24 by foromadiha
اطلاعيه-منتخبين-مردم-در-شوراي-اسلامي-دوره-پنجم-فرومد-در-خصوص-مشكلات-كاهش-فشار-و-يا-قطع-آب-برخي-مناطق-فرومدهموطن عزیز صدای شما رو میشنویم و از وضع بوجود آمده متاسفیم. واقعا بی آبی مشکل بزرگیست که آزار دهنده است. برای رفع ریشه ای مشکل آب فرومد و افزایش کیفیت آب...
Written on 09/05/1396, 16:19 by foromadiha
اسامي-افراد-داوطلب-تصدي-پست-دهياري-روستاي-فرومد      اسامي افرادي که در طرح فراخوان انتخاب دهیار فرومد توسط شوراي منتخب دوره پنجم شرکت نموده و مدارک، درخواست و برنامه های خود را تا مهلت 96.4.31...
Written on 09/05/1396, 16:10 by foromadiha
بيوگرافي-آقاي-محمود-سليميان-استاد-فرومدي-دوتار-نوازي-كشور  قسمتی از بیو گرافی آقای محمود سلیمیان استاد دوتار نوازی کشور؛ -متولد 1334 روستای فرومد (ساکن تهران) -در جوانی شور وشوق موسیقی باعث شد که ایشان به سمت...
Written on 15/04/1396, 15:39 by foromadiha
واکاری-150-هکتاری-منطقه-کلاته‌سادات-میامی-به-اتمام-رسید میامی جوان: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی گفت: واکاری 150 هکتاری منطقه کلاته‌سادات در این شهرستان به اتمام رسید. به گزارش پایگاه...
2439878
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
451
944
3149
2431983
20208
15386
2439878
آی‌پی شما: 34.238.190.122
امروز: پنج شنبه، 08 خرداد 1399 - ساعت: 19:03:03

مفاخر تاریخی

 

ورود به سایت