امروز : پنج شنبه, 08 خرداد 1399

انتقاد مردم محروم منطقه فرومد به نحوه پاسخگويي روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان در خصوص مشكل آموزشي مدارس منطقه فرومد

 

 

واقعاً جاي تأسف و تعجب دارد كه مسؤولان استان آنهم در جايگاه مقدسي مثل آموزش و پرورش كه جايگاه رويش و پرورش انديشه هاي فرزندان ايران اسلامي است، با ارسال چنين جوابيه اي، نامه درخواست استمداد پدران و مادران رنج كشيده اين منطقه محروم را به باد سخره گرفته و دلنوشته هاي آنان را به نوعي كذب تلقي مي نمايد. مسؤول محترم دست مريضاد!

اين موضوع در شبكه هاي اجتماعي منطقه به شدت مورد انتقاد مردم محلي قرار گرفته است و مردم از شورا و دهیاري محترم فرومد تقاضا دارند پاسخ مناسب و مقتضي به اين موضوع  داده شود.

 

جوابیه آموزش و پرورش استان سمنان به یادداشت میامی جوان

 

میامی جوان: روابط عمومی آموزش و پرورش اداره کل استان سمنان در پاسخ به یادداشت پایگاه خبری تحلیلی میامی جوان جوابیه ای صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی میامی جوان، در پی انتشار یادداشتی در ششم آذرماه ماه ۹۴با عنوان«وزیران دولت یازدهم؛ لطفا سری به مناطق محروم میامی بزنید/دانش آموزانی که از نگاه وزیر جا ماندند!»روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش استان سمنان با صدور جوابیه ای اعلام کرد:

 

مسئول محترم سایت میامی جوان؛


به استحضار می رساند آموزشگاه بیت المقدس در روستای فرومدمی باشد این آموزشگاه جزءزیرمجموعه مجتمع آیت ا... طباطبایی بوده که به صورت مختلط اداره می گردد و جمعیت دانش آموزی آن 97 نفربوده ودارای 6کلاس درس می باشد. قدمت آموزشگاه بالای 30 سال است ولی مدرسه به لحاظ سازه هیچ گونه مشکلی ندارد. درمورد اخبار منتشرشده در سایت مذکور مطالب ذیل قابل ذکرمی باشد:


1- مجتمع مذکورجزء 25 درصدمدارسی بوده که سرانه سوخت به حساب آن واریزگردیده وطبق گزارشات واصله ازدایره حسابداری وباتوجه به اظهارات مدیرمجتمع آقای موسوی هم اکنون یک میلیون ودویست هزارتومان درحساب مجتمع موجوداست وبه حساب آموزشگاه بیت المقدس هفتصدوسی وچهارهزارتومان درمورخه 7/8/94 به همین منظورواریزگردیده است.
2- آموزشگاه به هیچ عنوان مشکل آب آشامیدنی ندارد.
3- تصاویردرج شده درسایت مربوط به سرویسهای بهداشتی قدیمی مدرسه بوده درحالی که طی سالهای گذشته چندین سرویس بهداشتی جدیدبرای آموزشگاه فوق ساخته شده است.
4- درآموزشگاه تنهایک کلاس هوشمندوجود داردکه باتوجه به مطالبات مردمی درخصوص اختصاص کاربرمخصوص درمدارس جهت هوشمندسازی ، به استحضارمی رساندکه هیچ یک ازمدارس شهرستان پستی بااین عنوان ندارد.
5- درخصوص زیباسازی مدرسه نسبت به اجرای طرح حیاط پویا ودیوارنویسی اقدام گردیده است.
6- درخصوص سرانه فضای آموزشی دراین روستا باتوجه به کاهش شدیدآماردانش آموزی دراین روستا هم اکنون دوآموزشگاه خالی ازدانش آموزمی باشدوبه هیچ عنوان ساخت فضای جدیدقابل توجیه نمی باشد.
                
حسین گل هاشم/ رئیس اداره روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان سمنان

 

پاسخ میامی جوان :

پایگاه خبری تحلیلی میامی جوان  این یادداشت رابراساس گفتگویی با اعضای انجمن اولیا دانش آموزان وهمچنین به استناد نامه ای که از سوی انجمن اولیا ومربیان و اهالی روستا به ریاست آموزش و پرورش میامی فرستاده شده بود درج کرده است که در زیر گفتگو این پایگاه خبری تحلیلی را با یکی از اعضای انجمن اولیا آموزشگاه بیت المقدس منطقه فرومد که امروز انجام شده است را از نظر می گذرانیم.

 محمد قدرتی عضو انجمن اولیا و مربیان دانش آموزان منطقه فرومد در گفتگو با خبرنگار میامی جوان در خصوص وضعیت کلی آموزشگاه بیت المقدس روستای فرومد گفت: پس از درج خبر در سایت میامی جوان و همچنین پیگیری های انجمن اولیا و تدبیر مدیریت آموزش و پروش شهرستان میامی محوطه مدرسه در حدود یک ماه است که مجهز به 7 دوربین مدار بسته شده که جای تشکر از زحمات مجموعه آموزش و پرورش شهرستان دارد.

 وی همچنین با بیان اینکه زیبا سازی داخلی و خارجی این آموزشگاه در حدود یک ماه است که انجام شده، افزود: امیدواریم به زودی شاهد ایجاد طرح حیاط پویا در این آموزشگاه با توجه به قول مسئولین باشیم.

 قدرتی با اشاره به اینکه سرویس های بهداشتی این مدرسه تا به امروز از لحاظ ظاهری و بهداشتی تغییری نکرده است، گفت: در جلسه ای که در تاريخ 22 آذر ماه امسال و با حضور  انجمن اولیا ومربیان و ریاست محترم آموزش و پرورش شهرستان میامی درنمازخانه مدرسه پسرانه فرومد داشتیم، قول نصب آبگرمکن برای این سرویس ها داده شده است.

 وی افزود: مدیریت آموزش و پرورش میامی از نزدیک میزهای فرسوده این آموزشگاه را مشاهده کرده و قول تعویض این میزها را دادند.

 عضوانجمن اولیا ومربیان منطقه فرومد در خصوص قدیمی بودن تصاویرمنتشر شده در یادداشت درج شده این سایت گفت:این تصاویر به هیچ وجه قدیمی نبوده و خود ریاست آموزش و پرورش  شهرستان این موضوع را در بازدید از مدرسه بیت المقدس فرومد که  در 22 آذر ماه انجام شد از نزدیک مشاهده کردند وهمچنین دانش آموزانی که در تصاویر دیده می شوند امروز در این آموزشگاه مشغول به تحصیل هستند.

قدرتی در خصوص احداث سرویس بهداشتی جدید در این آموزشگاه در سال های گذشته بیان داشت: تا جایی که بنده یادم هست سرویس بهداشتی جدیدی ساخته نشده و تنها در زمان آقای بنائیان سفید، مدیرکل آموزش و پرورش اسبق استان که  از این مجموعه بازدیدی داشتند به دستور وی یک سرویس بهداشتی کاشی کاری شده است.

اما هدف اصلی از درج این یادداشت را نباید فراموش کرد که اگر وزیر محترم آموزش و پرورش در سفر خود به استان سمنان به جای حضور در شهرهای استان به  این روستاهای محروم سفر می کرد و از نزدیک با مشکلات این مردم آشنا می شد مطمئنا خیر و برکت بیشتری با خود به همراه می آورد و نیاز توجه هرچه بیشتر به مناطق محروم را احساس می کرد.

در ذیل، نامه انجمن اولیا و مربیان و اهالی روستای فرومد را که بیش از یک ماه قبل برای ریاست آموزش و پرورش میامی ارسال شده بود را می توانید مشاهده کنید.


 

 در پایان می بایست از مدیریت محترم آموزش و  پرورش شهرستان میامی که مانند گذشته و با سعه صدر پاسخگوی مشکلات دانش آموزان و مردم بودند و در جهت مرتفع کردن آنها بیش از پیش تلاش نمودندکمال تشکر و قدردانی را داشته باشیم .

مردم فرومد از سايت ميامي جوان براي پيگيري اين موضوع مردمي تقدير و تشكر مي نمايد.

 

اطلاعيه منتخبين مردم در شوراي اسلامي دوره پنجم فرومد در خصوص مشكلات كاهش فشار و يا قطع آب برخي مناطق فرومد


هموطن عزیز صدای شما رو میشنویم و از وضع بوجود آمده متاسفیم. واقعا بی آبی مشکل بزرگیست که آزار دهنده است. برای رفع ریشه ای مشکل آب فرومد و افزایش کیفیت آب تاکنون بیش از 5 جلسه با مسئولین سازمان آب و فاضلاب و مسئولان ارشد شهرستان طی یکی دوماه اخیر داشته ایم.


لازم است به استحضار شما برسانیم برای مشکل اخیر پیس آمده، طی بررسی های کارشناسی انجام شده، با توجه به اینکه مشخصه های روستاهایی و ورودی آب تغییری نکرده و کم نشده و ترکیدگی لوله هم بصورت حاد نداشته ایم، لذا مشکل فقط در زوم بندی و تقسیم آب می تواند باشد، با عنایت به اینکه مصرف آب هم در حد بسیار بالاست.

 

ظرف یکی دو روز آینده کارشناسان سازمان آب مشکل را مرتفع خواهند نمود و هرگونه عیب و ایرادی را رفع رجوع خواهند کرد.

 

از شما عذر خواهیم و از صبر و شکیبایی شما سپاسگزاریم.

اسامي افراد داوطلب تصدي پست دهياري روستاي فرومد

 

 

 

اسامي افرادي که در طرح فراخوان انتخاب دهیار فرومد توسط شوراي منتخب دوره پنجم شرکت نموده و مدارک، درخواست و برنامه های خود را تا مهلت 96.4.31 ارسال نموده اند به شرح ذیل می باشد؛

1-آقای ابوالحسن مرادی دهیار فعلی-لیسانس حقوق
2.اقای محمد رضا نصرتی-لیسانس آبیاری
3.آقای سید عباس موسوی لیسانس حقوق
4.آقای احسان معینی. لیسانس عمران و دانشجوی فوق لیسانس عمران شاهرود
5.آقای رضا اصغریان کارشناس مدیریت بازرگانی و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی
6.آقای مرتضی براتی کارشناس مدیریت بازرگانی و فوق دیپلم تعاون
7.آقای محمد فیضی کارشناس آبیاری
8.آقای محسن یاقوتیان کارشناس ارشد روانشناسی بالینی
9. آقای رضا جدیت لیسانس و معلم شیمی در آموزش و پرورش

 

 

 

بيوگرافي آقاي محمود سليميان استاد فرومدي دوتار نوازي كشور

 

قسمتی از بیو گرافی آقای محمود سلیمیان استاد دوتار نوازی کشور؛

-متولد 1334 روستای فرومد (ساکن تهران)

-در جوانی شور وشوق موسیقی باعث شد که ایشان به سمت موسیقی گرایش پیدا کنند.

شروع کارش را با سه تار و در محضر استاد بزرگ موسیقی ایران مرحوم عطا جنگوک ادامه داد. در ادامه راه موسیقی پس از ده سال (در سال 73) با صدای دو تار آشنا شد و مجذوب صدای دو تار گردید.

-اما از آنجا که دو تار در پایتخت استاد و یا نوازنده ای نداشت به ناچار به دیار جام سفر کرد و با اساتید آن دیار آشنا شد و پس از تحقیقات کامل مفتخر به هنر آموزی استاد بزرگ موسیقی مقامی ایران، اسفندیار تخمکار گردید.

-با اجازت از محضر استاد جنگوک، بدینسان آموزش دو تار را گرچه ساکن تهران بود، از سال 1373 در دیار جام آغاز کرد.

-وی در سال 1380 به عضویت ارشد خانه موسیقی ایران در آمد.

-از جمله کار های ایشان اولین اجرایش تک نوازی در سال 1385 به در خواست وزارت ارشاد در شهرستان تربت جام بود (جشن بزرگ انتظار). در این اجرا که بیش از بیست تک نواز برتر دو تار شرکت داشتند، وی عنوان نوازنده شایسته را از آن خود کرد و موجب حیرت داوران وشرکت کنندگان شد.

-این اجرا باعث شد تا بنا به دستور شورای عالی موسیقی مقامی و نواحی ایران، محمود سلیمیان نامش به عنوان اولین مقام نواز پایتخت در تاریخ موسیقی ایران ثبت گردد و از دیگر اجراهایش در سال 86 این بود که به همراه گروه مشتاق جام در بیست وسومین جشنواره بین المللی موسیقی فجر شرکت نمود و این گروه به عنوان برگزیده جشنواره معرفی گردید.

-از دیگر اجراهایش در تالار وحدت، تالار رودکی، فرهنگ سرای ارسباران و........ می باشد.

-از جمله زحمات ایشان در راه موسیقی، تدریس دو تار به هنر آموزان علاقمند دوتار در پایتخت است.

به وجود این استاد بزرگ موسیقی منطقه و کشور افتخار میکنیم. امیدواریم بتوانیم از وجود این استاد بزرگ موسیقی کشور، نهایت بهره را در راه رشد و اعتلای موسیقی سنتی برداریم.

 

 

 

واکاری 150 هکتاری منطقه کلاته‌سادات میامی به اتمام رسید


میامی جوان: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی گفت: واکاری 150 هکتاری منطقه کلاته‌سادات در این شهرستان به اتمام رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی میامی جوان، محمدعلی رضایی با بیان اینکه واکاری 150 هکتاری منطقه کلاته‌سادات شهرستان میامی توسط پیمانکار به اتمام رسیده است، افزود: در سال 96 در قراردادی از اعتبارات ملی با پیمانکار، منطقه کلاته‌سادات به مساحت 150 هکتار تاغ‌کاری شد که بر اساس شرایط محیطی یک‌سری از نهال‌ها خشک شد و واکاری به همراه آبیاری صورت گرفته است.

وی افزود: هدف از اجرای این پروژه، جلوگیری از فرسایش خاک، ریزگردها، پوشش و احیای عرصه‌های منابع طبیعی و جلوگیری از پیشرفت بیابان در منطقه مورد نظر است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی بر لزوم گسترش و همچنین توسعه پروژه‌های منابع طبیعی در این شهرستان تأکید کرد و افزود: شن‌های روان به زیرساخت‌های مختلف و ازجمله ریل‌ها، قنات‌ها، زمین‌های کشاورزی و ... آسیب خواهد رساند.

رضایی بیان داشت: تثبیت شن‌های روان و بیابان‌زدایی علاوه بر اینکه از مشکلات زیست‌محیطی و ایجاد ریزگردها جلوگیری می‌کند، در راستای ایجاد مناظر طبیعی، پارک‌های جنگلی و منطقه گردشگری برای جذب توریست و همچنین سرمایه‌گذاران اقتصادی بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

میامی جوان: عملیات اجرای آسفالت 5راه روستایی میامی به زودی با هماهنگی دستگاه های مربوط در سال 96 آغاز می شود.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی میامی جوان، سیدعبدالمجید نژادصفوی مدیرکل راه و ترابری استان سمنان گفت: این 39 روستای بالای 20 خانوار استان سمنان شامل 2 روستای سمنان، 10 روستای دامغان، 10 روستای شاهرود، پنج روستای میامی، پنج روستای گرمسار، سه روستای مهدیشهر، 2 روستای آرادان، و 2 روستای می‌شود که مشمول طرح توسعه و توانمندسازی روستایی هستند.

سیدعبدالمجید نژادصفوی افزود: عملیات اجرای آسفالت یک هزار کیلومتری این روستاها به زودی با هماهنگی دستگاه های مربوط در سال 96 آغاز می شود.

وی اظهارداشت: با توجه به قرار داشتن در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، بازگشت مهاجران روستایی به روستا و کاهش مهاجرت به شهرها با افزایش تولیدات کشاورزی و بهبود شرایط زندگی برای روستاییان و آسفالت جاده ها امکان‌پذیر می شود.

نژادصفوی با اشاره به این که تهیه زیرساخت ها، قیر برای عملیات اجرای آسفالت یک هزار کیلومتر از جاده های روستایی استان سمنان هزینه های قابل توجهی دارد، تصریح کرد: اداره کل راه و ترابری استان سمنان سعی دارد با استفاده ازماشین آلات هزینه ها را به یک پنجم کاهش دهد و تامین قیر ابرای آسفالت یک هزار کیلومتر از طریق وزارت راه و شهرسازی تامین می شود.

مدیرکل راه و ترابری استان سمنان به کاهش 18 تا 20 درصدی تصادفات در 2 ماه اول سال 96 اشاره کرد و گفت: 75 درصد حوادث رانندگی در استان سمنان واژگونی خودرو ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی راننده‌ها است که برای کاهش این درصد واژگونی ، اجرای شیب شیروانی در 750 کیلومتر از راه ها عملیاتی شد و تا با این روش تا حد بسیاری از واژگونی خودروها کاهش یابد.

وی افزود: در کنار نقص جاده ها، فرهنگ سازی در بین مردم به منظور رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی باید نهادینه شود تا سوانح رانندگی کاهش یابد.

Written on 13/02/2014, 21:58 by foromadiha
2014-02-13-18-28-49   پیشنهاد شما برای جذاب و دیدنی شدن خیابان اصلی فرومد چیست(منظور خيابان اصلي داخل روستا و بلوار ورودي آن مي باشد)؟ بهترین پیشنهادی که کم هزینه بوده و...
247640
Written on 09/05/1396, 16:24 by foromadiha
اطلاعيه-منتخبين-مردم-در-شوراي-اسلامي-دوره-پنجم-فرومد-در-خصوص-مشكلات-كاهش-فشار-و-يا-قطع-آب-برخي-مناطق-فرومدهموطن عزیز صدای شما رو میشنویم و از وضع بوجود آمده متاسفیم. واقعا بی آبی مشکل بزرگیست که آزار دهنده است. برای رفع ریشه ای مشکل آب فرومد و افزایش کیفیت آب...
Written on 09/05/1396, 16:19 by foromadiha
اسامي-افراد-داوطلب-تصدي-پست-دهياري-روستاي-فرومد      اسامي افرادي که در طرح فراخوان انتخاب دهیار فرومد توسط شوراي منتخب دوره پنجم شرکت نموده و مدارک، درخواست و برنامه های خود را تا مهلت 96.4.31...
Written on 09/05/1396, 16:10 by foromadiha
بيوگرافي-آقاي-محمود-سليميان-استاد-فرومدي-دوتار-نوازي-كشور  قسمتی از بیو گرافی آقای محمود سلیمیان استاد دوتار نوازی کشور؛ -متولد 1334 روستای فرومد (ساکن تهران) -در جوانی شور وشوق موسیقی باعث شد که ایشان به سمت...
Written on 15/04/1396, 15:39 by foromadiha
واکاری-150-هکتاری-منطقه-کلاته‌سادات-میامی-به-اتمام-رسید میامی جوان: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی گفت: واکاری 150 هکتاری منطقه کلاته‌سادات در این شهرستان به اتمام رسید. به گزارش پایگاه...
2439959
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
532
944
3230
2431983
20289
15386
2439959
آی‌پی شما: 34.238.190.122
امروز: پنج شنبه، 08 خرداد 1399 - ساعت: 20:03:46

مفاخر تاریخی

 

ورود به سایت